پشتیبانی از صفحه کلید و موس در ایکس‌باکس وان

img

مایکروسافت اعلام کرد که به زودی قابلیت‌های جدیدی به ایکس‌باکس وان اضافه خواهد شد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که قرار است اضافه گردد، پشتیبانی از صفحه کلید و موس است.

در یکی از رویدادهایی که به تازگی در رابطه به ایکس‌باکس برگزار شد، فیس اسپنسر، رییس ایکس‌باکس، اعلام کرد که به زودی قابلیت‌های متعدد و گوناگونی به ایکس‌باکس وان اضافه خواهد شد.
ایکس‌باکس وان در آینده‌ای نه‌چندان دور از وجود موس و صفحه کلید بهره‌مند خواهد شد و کاربران می‌توان با استفاده از دو ابزار مذکور، بازی کنند.

اسپنسر اذعان داشت: «یکی از مسائلی که من مدتی پیش در رابطه با آن صحبت کرده بودم اضافه شدن چنین قابلیتی بود. از این به بعد می‌توان از موس و صفحه کلید هم در ایکس‌باکس وان کمک گرفت و من بسیار خوشحالم که چنین چیزی را رسما اعلام می‌کنم.»

شرکت مایکروسافت قصد دارد که این قابلیت جدید را در ماه اکتبر و به عنوان بخشی از برنامه پیش‌نمایش خود به صورت آزمایشی اجرا کند.
اولین بازی که قرار است از این پشتیبانی بهره‌مند شود، بازی اسکای‌فای آنلاین و تفنگی “Warframe” است.
این قابلیت جدید باعث می‌شود که کاربر بتواند جدای از کنترلر که حتما باید کار کند، از موس و صفحه کلید هم برای ادامه بازی خود استفاده نماید.

اسپنسر در ادامه صحبت‌های خود افزود: «این ابزارها برای توسعه دهنده هم مناسب است. ما به هیچ وجه قصد نداریم که کاربر را مجبور به استفاده از موس و صفحه کلید کنیم. یکی از افرادی که می‌تواند در این حوزه کار کند، توسعه دهنده است که می‌تواند از خلاقیت‌های خود در ایکس‌باکس وان استفاده کند. اگر کسی بخواهد فقط از کنترلر استفاده کند، هیچ اشکالی ندارد.»

یکی از مزایای پشتیبانی جدید در ایکس‌باکس وان این است که اگر توسعه دهنده بخواهد از وجود موس و صفحه کلید در بازی خود برخوردار شود، می‎‌تواند به جای کار با کامپیوتر شخصی، از ایکس‌باکس وان هم استفاده کند.

 

 

منبع ایتنا

نویسنده : neginit

neginit

ارسال دیدگاه